top of page
  • Jovita

Didžialapės hortenzijos priežiūra ir auginimas

Atnaujinta: 2022-06-30

Hydrangea Macrophylla

Auginant grunte, kad hortenzija neiššaltų ir žydėtų svarbu:

  1. Palikti visas krūmelio šakas negenėtas (geriausiai šiek tiek genėti pavasarį - nupjauti 1/3 šakos aukščio ). Žydi ant antramečių stiebų.

  2. Šaknis užpilti durpėmis ar mulču. Žiemai hortenzijų šakas aprišti agro plėvele (tik ne celofanais!).Hortenzija krauna žiedus tik ant antramečių šakų.

  3. Mėgsta rūgščią/parūgštintą derlingą dirvą. Yra specialios trąšos.

Auginant vazone ar konteineryje

Vazonai turi būti su didelėmis drenažo skylėmis, o ant dugno - sluoksnis drenažinių akmenėlių, kad vanduo geriau nutekėtų. Hortenzijas reikia dažnai ir gausiai laistyti minkštu vandeniu. Tarp laistymų substrato paviršius turi šiek tiek pradžiūti. Galima rudenį iš vazono sodinti į dirvą ir pridengti.


Augimo periodu tręšti reikia kartą per savaitę. Tręšti baikite iki rugpjūčio vidurio, kad hortenzija spėtų pasiruošti žiemai, sumedėtų ūgliai.


Vazonuose auginamos didžialapės hortenzijos spalio pabaigoje - lapkričio pradžioje (iki didesnių šalnų) pernešamos į vėsų rūsį ir saikingai laistomos, kad neperdžiūtų. Palikti visas krūmelio šakas negenėtas (geriausiai šiek tiek genėti pavasarį - nupjauti 1/3 šakos aukščio ). Vasarį jas vėl galima pastatyti kambaryje prie lango, o gegužės mėn. - balkone, terasoje arba sodinti lauke.

1 130 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page