top of page
  • Jovita

Bijūnas - turtų, sėkmės ir gerovės simbolis


Jei galima sakyti, kad bijūnas (Paeonia) turi savo namus, tai gali būti tik Kinija, kur bijūnų auginimas siekia tūkstančius metų.

Sumedėjęs bijūnas (Paeonia suffruticosa) yra nacionalinė Kinijos gėlė, "gėlių karalius" ir vadinamas 牡丹 (mǔdān), reiškiančiu „gražiausias“. Bai Mudan (白牡丹; pažodžiui „Baltasis bijūnas“), yra kinų mitologijos figūra, bijūnų deivė ir apibūdinama kaip gražiausia Luojango miesto geiša ...

Tangų dinastijos laikais (VIII–XII a. po Kr.) sumedėję bijūnai įsitvirtino Kinijos kultūros estetikoje kaip moteriško grožio ir meilės, taip pat turto ir statuso simboliai. Augalai tapo mėgstamiausiu Kinijos imperatorių ir menininkų įkvėpimo šaltiniu, gausos ir prabangaus grožio simboliu, imperatoriškų sodų puošmena.

Luojang'o kvapieji sumedėję bijūnai garsėjo ir garsėja visoje šalyje ir pasaulyje. Šiandien bijūnų įtaka vis dar matoma visame šiame istoriniame mieste – jo architektūroje ir soduose, kur kiekvieną pavasarį vyksta populiari bijūnų žydėjimo šventė. Platūs, žavingi žiedlapiai ir ryškus kvapas privilioja marias lankytojų. Luojang'o nacionaliniame pinavijų sode šiandien auga daugiau kaip 1 milijonas pinavijų!!! Įspūdingiausi – „juodasis bijūnas“ purpurinės-juodos spalvos ir „bijūnų karalius“, kuriam 1600 metų! Augalas pasiekė 2,5 metro aukštį.

Pagal feng shui, bijūnų žiedai vienišiams suteikia romantikos, ypač rožiniai... Norėdami pritraukti meilę ir naujus santykius, žmonės dažnai šalia savęs stato bijūnų puokštes... Manoma, kad bijūnų skleidžiama Chi energija pritraukia nuostabius partnerius...

Bijūnų įtaka mados dizainui buvo nustatyta dar Kinijoje. Kimono tradiciškai puošė įmantrūs bijūnų žiedų ir sodriai žalių lapelių siuvinėjimai. Ypač tapybiškasis sumedėjęs bijūnas taip pat buvo klasikinis Kinijos porceliano motyvas. Žinomas dėl savo asociacijos su imperatoriška šeima, jis tapo turto, meilės ir garbės simboliu.

Bijūnų aromatas svyruoja nuo saldaus ir rožinio iki citrusinio ir aštraus. Kai kurie bijūnai turi stiprų kvapą, leidžiantį jais mėgautis įprastu atstumu, o prie kitų reikia prieiti ir nusilenkti šilkiniams žiedlapiams, kad galėtume pajausti nuosaikesnį kvapą.

Bijūnai yra daugiamečiai augalai - tiesą sakant, augalai gali gyventi ilgiau nei mes – žinoma, kad kai kurie iš jų klesti mažiausiai 100 metų!

Istoriškai (ir net iki šių dienų) bijūnas pirmiausia tarnavo kaip žolinis vaistas nuo įvairių fizinių negalavimų. Šiandien bijūnas taip pat naudojamas kosmetikos ir odos priežiūros produktuose. Vaistinei žaliavai tinka visas vaistinis bijūnas. Augalas raunamas žydėjimo metu. Tuomet atskiriamo šaknys, žolė bei žiedai ir visos dalys ruošiamos atskirai.

Raudonas bijūnas - Rytų kultūrose raudona spalva simbolizuoja sėkmę, laimę, džiaugsmą, gyvybingumą ir grožį ir yra siejama su imperatoriumi. Raudona bijūno žiedo spalva reiškia prestižiškiausią vietą žiedų spalvų hierarchijoje. Raudona skirta tiems, kurie pakilo į viršų ir pasiekė galios bei valdžios pozicijas. Todėl raudonų bijūnų puokštė yra nuostabi dovana kiekvienam, kuriam norite palinkėti laimės ar sėkmės.

Baltas bijūnas simbolizuoja drovumą ir atsiprašymą. Jei padarėte ką nors ne taip ir norite pasitaisyti, baltųjų bijūnų puokštė gali padėti jums perduoti šią žinią. Apskritai baltos gėlės yra grynumo ir nekaltumo simboliai, todėl jos populiarios tiek vestuvėse, tiek laidotuvėse.

Geltonas bijūnas simbolizuoja saulę ir laimę. Tai džiaugsmo ir sėkmės ženklas.


Pirmieji žoliniai bijūnai į Europą buvo atvežti apie 1548 m., o sumedėję bijūnai – apie 1789 m.. Hibridizacija buvo didžiausia Prancūzijoje, Belgijoje, Nyderlanduose ir Jungtinėje Karalystėje, maždaug XIX a. ir XX amžiaus viduryje.53 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Susiję produktai

bottom of page