top of page
  • Jovita

Kodėl hortenzijos lapai pagelsta?


Norint, kad hortenzijos žydėtų - jas reikia nuolat aprūpinti maistinėmis medžiagomis. Jei ant hortenzijų matote gelstančius lapus, svarbu įsitikinti, kad augalas auga šviežiame, gerai nusausintame ir šiek tiek rūgštokame dirvožemyje, turinčiame daug maistinių medžiagų.

Geležies trūkumas

Požymis, kad hortenzija kenčia nuo geležies trūkumo, yra tai, kad nauji lapai yra gelsvi, o gyslos išlieka žalios. Tai vadinama „chloroze“ ir tai yra tikras ženklas, kad jūsų augalui reikia daugiau geležies. Geležies chlorozę dažnai sukelia chlorofilo, reikalingo fotosintezei, trūkumas. Tai tikriausiai yra viena iš labiausiai paplitusių hortenzijų geltonuojančių lapų priežasčių. Geriausias būdas gydyti geležies trūkumą yra geležies sulfatas (jo yra augalų centruose). Būtinai laikykimės ant pakuotės pateiktų nurodymų, kad nepersistengtumėme.

Magnio trūkumas

Magnis yra dar viena maistinė medžiaga, būtina augalų augimui. Dėl magnio trūkumo lapai pagels tarp gyslų, o gyslos išliks žalios. Tai vadinama „tarpine chloroze“. Norėdami pašalinti magnio trūkumą, turime į dirvą įterpti magnio sulfato (jo yra augalų centruose). Laikykimės gamintojo rekomenduojamos dozės.

Perlaistymas

Jei perlaistome augalą augantį vazone/puode, šaknys uždus, o lapai pagelsta. Didžialapėms hortenzijoms patinka, kad jų šaknys būtų drėgnos, bet ne šlapios. Joms reikia gerai nusausinto dirvožemio, kitaip šaknys sėdės vandenyje ir pus.

Jei manote, kad perlaistote augalą, leiskite vazonui visiškai išdžiūti. Prieš laistydami būtinai patikrinkite dirvą, kad įsitikintumėte, jog ji sausa, o vazonas lengvas. Kaip išsaugoti perlaistytas hortenzijas? Jei šaknys pūna, persodinkime augalą į puodą su geresniu drenažu. Didžialapės hortenzijos pats krūmas didelis, o šaknys santykinai mažos - gal netinkamai parinktas, t. y. per didelis vazonas ir jo dugne kaupiasi drėgmė kurio nesusiurbia augalo šaknys.

Netinkamos apšvietimo sąlygos

Hortenzijos mėgsta dalinę saulę. Perkelkite savo augalą į vietą, kuri visą dieną (idealiu atveju 6 valandas) apšviesta saulės. Puiki vieta gali būti jūsų sode, kurią apšviečia popietės saulė, kad augalas ryte išliktų vėsus ir pavėsyje.

Staigūs temperatūros pokyčiai

Hortenzijos nemėgsta skersvėjų, vėjo ar žemos temperatūros. Perkelkite hortenziją į labiau apsaugotą vietą. Puiki vieta gali būti užuovėja šalia pastato ar namo.

Tręšti kasmet/reguliariai

Tręšti visas hortenzijas kasmet svarbu, nes tai papildo dirvožemį maistinėmis medžiagomis, kurios laikui bėgant gali išeikvoti.

Tiesą sakant, didžialapes hortenzijas vazonuose/puoduose reikia reguliariai tręšti auginimo sezono metu, kad būtų skatinamas žiedinių pumpurų atsiradimas ir žydėjimas.

Gerai įlaisčius augalą, trąšos turi būti paskirstytos tolygiai aplink augalo pagrindą, stengiantis, kad jų nepatektų ant lapų. Tręškite ta trąšų norma, kuri rekomenduojama ant pakuotės. Kartokite šį procesą bent kartą per 2-3 savaites auginimo sezono metu.

Ir gražios Jums vasarėlės :)

196 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación

Susiję produktai

bottom of page