top of page
  • Jovita

Aukštoji aspidistra

Atnaujinta: 02-14

Aspidistra elatior

Aukštosios aspidistros yra visžalės žolės, paplitusios Japonijos miškuose. Jos 1 – 1,5 cm skersmens žiedai skleidžiasi žemės paviršiuje ir pasimato tik praskleidus lapus. O taip yra dėlto, kad žiedus apdulkina sraigės. Lapalakščiai yra apie 50 cm ilgio ir 10 cm pločio. Lapkočiai labai tvirti – jie lapą laiko iškėlę tiesiai į viršų. Žiedai susiformuoja ant stiebo. Dėl trumpo kotelio jie vos pakyla nuo žemės paviršiaus.


Šie augalai yra vadinami geležiniais. Tai yra siejama su tvirtais, vertikaliai augančiais lapais ir atsparumu aplinkos sąlygoms. Jie gali vešėti esant mažam apšvietimui, trūkstant maisto medžiagų ir vandens substrate. Lietuvoje aukštosios aspidistros yra auginamos kaip kambarinės gėlės. Jos nėra labai išraiškingos, bet tai vieni iš nereikliausių augalų. Gerai tveria sausą patalpų orą. Gali stovėti tamsiose ir pusiau tamsiose vietose. Žiemoja ir šaltose, ir šiltose patalpose (7 - 27°C). Substratui nereiklios – auga tiek derlingame, tiek skurdžiame substrate. Svarbu neperlaistyti – labai nemėgsta drėgmės pertekliaus. Žinoma, aspidistras galima statyti ir šviesiose vietose. Bet kuo daugiau šviesos, tuo blyškesni yra lapai. Saulėkaitoje jie gali net pageltonuoti.


Statyti aukštąsias aspidistras galima įvairios paskirties patalpose. Kadangi jų lapai yra lygūs, tai dažniausiai naudojamos kompozicijose su margalapiais ir karpytalapiais augalais kaip fonas jiems. Bet galima statyti ir kaip pavienius augalus, susodintus į didelius indus. Puošnioje svetainėje jų kuklūs lapai išryškins kitus dekoravimo elementus. Ir žinoma, tai yra nepakeičiamas koridorių ir laiptinių augalas. Aspidistras padauginti yra labai paprasta. Reikia nupjauto stiebo dalį, kurioje būtų bent vienas lapas ir kelios šaknytės. Pasodinus į atskirą indą turėsime naują augalą.

173 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación

Susiję produktai

bottom of page